Audi, VW, Skoda ir Seat automobilių remontas ir priežiūra

Naujienos - Ruduo ir automobilis: galimos problemos ir kaip jų išvengti

Nors atslinkus rudeniui aplinkos poveikis automobiliui nepasikeičia taip smarkiai kaip atsiautus žiemai, tačiau jau ir šiuo metu yra nemažai dalykų, galinčių sukelti nemalonumų, jeigu šie nebus laiku pastebėti. Taigi į ką atkreipti dėmesį, vėsai ir rūkui įsiveržus į mūsų rytus, o pirmiesiems nukritusiems medžių lapams įspėjus apie tamsėjantį metų laiką?
 
Padangos: įsitikinkite, kad Jūsų automobilio padangos neįtrūkusios ir jose yra tinkamas slėgis (dažnai tinkamą slėgį rasite nurodytą gamintojo knygutėje arba ant kuro bako dangtelio kitos pusės), taip pat, kad vis dar tinkamas protektoriaus gylis (leistinas mažiausias vasarinių padangų protektoriaus gylis – 1,6 mm, žieminių – 3 mm, tačiau gamintojai teigia, kad padangas reikėtų keisti dar joms nepasiekus tokio lygmens). Per mažas protektoriaus gylis itin pavojingas prasidėjus liūtims, kada vanduo ant kelio virsta balomis ir automobilis gali pradėti akvaplanuoti - slysti panašiai kaip ant ledo.
 
Stabdžiai: dėl savo ir kitų saugumo pasitikrinkite stabdžius dar prieš keliams tampant slidiems ir nenuspėjamiems. Labai svarbu, kad atkreiptumėte dėmesį, ar tvarkingos ir ar tinkamai veikia saugos sistemos: ABS (stabdžių antiblokavimo sistema) ir ESP (stabilumo kontrolės sistema). Vairuotojai po vasaros dažnai sunkiau įvertina kelio dangos sukibimo pokyčius, o minėtos sistemos stipriai padidina galimybę išvengti nelaimių kelyje.
 
Valytuvai: vasarą valytuvus naudojame gana retai, todėl valytuvų gumos gali tapti sukietėjusios, pažeistos, o tai vėliau Jus gerokai paerzins, kai pasipils didesnės liūtys, taip pat atsiras didelė tikimybė suraižyti stiklą. Jei Jūsų automobilio valytuvai atrodo perdžiūvę, netvirti ar sutrūkinėję, pats metas juos pasikeisti.
 
Vandens nutekėjimo latakai: dažnas vairuotojas nė nežino, kad tokios angos automobilyje egzistuoja, o iš tiesų jų būna ne tiek ir mažai: 6-8 nedidelės drenažo skylutės, kurios turėtų būti reguliariai išvalomos, kad išvengtumėte tiek drėgmės ar net vandens sankaupų automobilio viduje, tiek korozijos. Drėgmė automobilyje gali atsirasti ir dėl daugelio kitų priežasčių, kurias pastebėti nėra sudėtinga: kėbulo pažeidimų, nesandarių stoglangių, nusidėvėjusių durelių gumų. Daugiau informacijos, kaip atpažinti ir pašalinti atsiradusią drėgmę ir jos priežastis rasite čia: http://www.remontocentras.lt/page/dregme-ar-vanduo--automobilyje-kaip-pasalinti
 
Šildytuvas ir kondicionierius: gerai veikiančios automobilio šildymo ir vėsinimo sistemos reikalingos tiek ir jaukiam važiavimui, žvarbėjant orams, tiek ir siekiant išvengti langų rasojimo, nes vėsinimo sistema efektyviai džiovina orą salone, sumažindama rasojimą. Ne visi žino, kad vėsinimo sistemą (dažnai žymimą AC raidėmis prie salono temperatūros reguliatorių) galima naudoti ir tada, kai salonas yra šildomas. Tiesa, oro temperatūrai tampant neigiama ši sistema automatiškai išjungiama (kuo naujesnis automobilis, tuo ilgiauprie žemesnių temperatūrų ši sistema lieka veikti). Jeigu įjungus šildytuvą šis pučia labai silpnai arba nepučia visai, dažniausia gedimo priežastimi būna salono filtras, kuris nuo per vasarą sukauptų dulkių ir rudeninės drėgmės tampa neprapučiama siena.
 
Skysčių lygmenys: tai galioja bet kuriuo metų laiku, kad Jūsų automobilis veiktų sklandžiai, tad nepamirškite patikrinti visų šių skysčių rodiklių: aušinimo, plovimo, stabdžių, variklio, transmisijos. Šie skysčiai turi tarnavimo laiką, ribines temperatūras, pašalinių skysčių maišymosi procentą. Kai šios ribos pasiekiamos, juos reikia pakeisti.
 
Akumuliatorius: tikrinti akumuliatorių rudenį galėtų tapti itin geru įpročiu – šaltėjant orams, vis daugiau jo energijos reikės automobiliui užvesti, tad jei pasitikrinsite laiku ir esant poreikiui pakeisite, galėsite išvengti daugybės problemų, pavyzdžiui, starterio ar elektros sistemų gedimų, sukeliamų nusilpusio akumuliatorius.
 
Oro, kuro filtrai: mes visuomet rekomenduojame visus filtrus pasikeisti dar prieš šaltąjį sezoną. Per vasarą filtrai daug ir sunkiai dirba, dažnai vasarą daug keliaujame, važinėjame dulkėtais keliais. Atvėstant orams ir daugėjant drėgmės filtruose taip patgali atsirasti vandens, kuris šaltuoju metų laiku pridarys labai daug žalos, pavirtęs į ledą.
 
Linkime saugaus ir smagaus važiavimo, tegul ruduo netampa automobilio problemų šaltiniu, o būna dar vienas gražus metas su savo spalvomis ir magiškais ryto rūkais, stebimais per neaprasojusį automobilio langą:)!
 
Naudota papildoma informacija: 
 
 

REGISTRACIJA Į SERVISĄ


×